MyWay – uważność i empatia Dorota Wojtczak


Z wykształcenia jestem psychologiem zarządzania i pedagogiem. Pracuję przede wszystkim w obszarze edukacji i ochrony zdrowia. Prowadzę też warsztaty rozwoju osobistego oraz relacji rodzinnych. Jestem trenerem komunikacji interpersonalnej, coachem i mediatorem Nonviolent Communication (NVC) oraz nauczycielem MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction).

Na mojej drodze do Mindfulness pierwsza była odpowiedzialność za słowo. Świadome nazywanie uczuć i potrzeb, gdy szukałam narzędzi do tworzenia porozumienia między ludźmi (od wielu lat jestem związana z filozofią NVC). Jednak między słowami zawsze był Ktoś i Coś więcej. Dla kogo i po co ta uważność i empatia w przekazie? Pojawiła się we mnie intencja, by prawdziwie poznać siebie zanim kolejne słowo. A nawet mimo czy bez słów. Jaka i jak jestem? Otworzyłam się na praktykowanie jogi i codzienną medytację. Z każdym nowym oddechem doświadczałam siebie. Uczyłam się przytulać prawdę o sobie i pozwalałam jej być, a wówczas wzrastała odwaga i pogłębiała się wrażliwość. Na siebie i świat wokół. Warstwa po warstwie rozpuszczałam niesłużące mi nawyki i rozplatałam schematy, w które przyszło mi się uwikłać. Nadal to robię. Nieśpiesznie, z miłością… - znajduję, nazywam, badam i puszczam to, co mnie blokuje i uwiera.

Do życia w pełni świadomości i życzliwym kontakcie ze sobą, zapraszam też uczestników moich kursów MBSR (Bydgoszcz i Toruń). Uważność i empatia towarzyszą nam, gdy razem, choć każdy w osobistej podróży, wędrujemy w głąb siebie, by doświadczać bogactwa swojego wewnętrznego krajobrazu. Niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju Cudu, jakim jesteśmy. Bo Ciało, Umysł i Dusza, gdy ich posłuchasz, tak od serca, łagodnie mówią: bądź – po prostu bądź. A spokój i siła przyjdą same

Jako mama – jestem ciekawa, co dalej. Jako żona – szczęśliwa tu i teraz. Jako nauczyciel Mindfulness – jestem w stałym przepływie i zdumieniu nad różnorodnością i podobieństwem jednocześnie. Jako człowiek – akceptuję potęgę życia i z zaufaniem stawiam kolejny krok na mojej drodze ku wolności. Może się spotkamy?..

MyWay – uważność i empatia Dorota Wojtczak
FORMULARZ ZAMÓWIENIA
Dane do wysyłki
Wybierz sposób wysyłki
Wybierz ile egzemplarzy chcesz zamówić
Jeśli masz firmę i chcesz otrzymać fakturę uzupełnij
Jeśli masz uwagi do zamówienia
Cena za jeden egzemplarz książki wynosi 39 zł z VAT
* Zapoznałem się z regulaminem * Zapoznałem się z polityką prywatności Chcę otrzymywać informacje handlowe
Do góry Kup teraz