Dorota Bartyzel-Dukaczewska


Dorota Bartyzel-Dukaczewska - dziennikarka i pisarka, psychoterapeutka i nauczycielka mindfulness.

Absolwentka treningów nauczycielskich  Center For Mindfulness in Medicine, Health and Society przy University of Massachusetts-Medical School. W Londynie, Amsterdamie i San Francisco ukończyła kursy koordynacji programów filantropijnych oraz najnowszych modeli zarządzania czasem i rozwoju kadr, w tym jako jedyna z Polski - Search Inside Yourself, najpopularniejszy trening inteligencji emocjonalnej opracowany przez liderów Doliny Krzemowej.

W oparciu o praktykę u boku Jona Kabat-Zinna (''Życie, piękna katastrofa'') twórcy Mindfulness-based Stress Reduction, i zajęcia z Danielem Golemanem, popularyzatorem inteligencji emocjonalnej, napisała program i prowadzi kurs Mindfulness-FOKUS, czyli jak żyć zdrowiej, mądrzej i lepiej, wykorzystując mindfulness, najbardziej przebadany pod względem skuteczności program redukcji stresu, łagodzenia bólu i poprawy samopoczucia.

Właścicielka ośrodka psychoedukacji:

Center for Mindfulness
Mindfulness Centrum
Facebook Mindfulness Centrum

Współtworzyła społeczny program Stop-Respektuj Prawa Pieszych oraz Zielone Światło, trzyletni program pomocy psychologicznej dla osób niewidomych i słabowidzących.

W 2015 roku wydała "Siedem kręgów"' - powieść o tym, że gdziekolwiek i kiedykolwiek, niezależnie od tego, co ci się zdaje i wbrew temu, co wmawiają ci inni, możesz zacząć na nowo, żeby żyć życiem, którego zawsze chciałaś.  

Na co dzień pracuje jako dziennikarka Bloomberg News, największej na świecie agencji informacyjnej i telewizji specjalizującej się w gospodarce i finansach. Zajmuje się problematyką społeczną, makroekonomią i polityką monetarną. Była szefowa biura Bloomberga w Polsce. Była zastępczyni redaktora naczelnego The Warsaw Voice.

Interesuje się rozwojem instytucji i ruchów, działających na rzecz poszerzania świadomości społecznej poprzez ograniczanie negatywnych skutków cywilizacji na kondycję zdrowotną człowieka.

Z mężem i synem zwiedziła prawie cały świat. Pasjonuje się myślą C.G. Junga, neuronaukami i literaturą modernistyczną XX wieku.      

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Dziennikarstwa Podyplomowego UW i Szkoły Psychoterapii przy Ośrodku Intra. W Warszawie ukończyła także roczny Kurs Pomocy Psychologicznej i Kurs Psychologii Klinicznej przy Laboratorium Psychoedukacji. W 2014 otrzymała dyplom szkoły dla nauczycieli mindfulness przy Institute for Mindfulness-Based Approaches.
FORMULARZ ZAMÓWIENIA
Dane do wysyłki
Wybierz sposób wysyłki
Wybierz ile egzemplarzy chcesz zamówić
Jeśli masz firmę i chcesz otrzymać fakturę uzupełnij
Jeśli masz uwagi do zamówienia
Cena za jeden egzemplarz książki wynosi 39 zł z VAT
* Zapoznałem się z regulaminem * Zapoznałem się z polityką prywatności Chcę otrzymywać informacje handlowe
Do góry Kup teraz