Agnieszka Guzicka


Jestem certyfikowaną trenerką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction).

Uprawnienia do prowadzenia oryginalnych, 8- tyg. kursów redukcji stresu MBSR, zdobyłam w The Institute for Mindfulness-Based Approaches - IMA (z siedzibą w Niemczech). Jest to jeden z wiodących, europejskich ośrodków szkoleniowych, który zapewnia najwyższe standardy edukacyjne oraz kadrę wykwalifikowanych nauczycieli mindfulness. Uzyskany certyfikat uprawnia mnie do prowadzenia kursów MBSR w Europie i USA. Wchodząc na stronę IMA możesz się upewnić, że jestem na liście certyfikowanych nauczycieli MBSR.

W celu pogłębienia wiedzy i doświadczenia, na początku 2016r., rozpoczęłam proces zdobywania uprawnień i certyfikacji w Oasis Institute for Mindfulness-based Professional Education and Training (z siedzibą w USA) - jednostce edukacyjno-szkoleniowej przy Centrum ds. Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Massachusetts - najdłużej działającym ośrodku naukowo-szkoleniowym na świecie, zajmującym się tematyką mindfulness. Założycielem i długoletnim dyrektorem Centrum jest prof. Jon Kabat-Zinn, twórca Kliniki Redukcji Stresu w Oparciu o Rozwój Uważności. Dzięki jego zaangażowaniu praktyka uważności została włączona do głównego nurtu medycyny i psychiatrii a jego autorski kurs redukcji stresu w oparciu o rozwój uważności - MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) został rozpowszechniony na całym świecie stając się jedną z ważniejszych i skuteczniejszych metod radzenia sobie z codziennym stresem.

Jestem współzałożycielką Fundacji Polski Instytut Mindfulness POLIM. W latach 2012 – 2015 pełniłam rolę wiceprezeski POLIM.

W 2012 roku uzyskałam stopień doktora nauk biologicznych nadany przez Radę Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 2011-2012 realizowałam i w 2012r. ukończyłam kurs trenerski zorganizowany przez Heuresis Certyfikowani Trenerzy i Konsultanci Zarządzania Sp. z o.o. Jego celem było doskonalenie praktycznych umiejętności przygotowywania i prowadzenia szkoleń oraz profesjonalizacja pracy trenerskiej. Projekt prowadzony był zgodnie ze standardami opracowanymi przez The Chartered Institute of Personnel and Development, wdrożonymi przez Thames Valley University w Londynie, i w Polsce rozpowszechnianymi przez Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK. 

Uważność to fundament mojego życia - prywatnego i zawodowego. To mój przyjaciel, który jest źródłem wewnętrznego wsparcia, spokoju, radości i życzliwości.

To przyjaciel, dzięki któremu każdego dnia czuję, że jestem prawdziwą szczęściarą.

Udział w kursie MBSR, którego byłam uczestniczką wiele lat temu i praktyka uważności, którą kontynuuję do dzisiaj jest źródłem cudów, które wciąż na nowo transformują moje życie. Największym z nich jest taki, że „znalazłam dobre życie, stając się sobą”. Wraz z praktyką uważności pojawiła się w moim życiu akceptacja do samej siebie i szacunek do mojego jedynego i najprawdziwszego życia jakie otrzymałam w darze - skarbu, którego nie mam prawa zmarnować.

Po latach tęsknoty za lepszym i ciekawszym życiem, pełna marzeń o tym aby być kimś innym, fajniejszym, piękniejszym, lepszym, po latach bycia nieświadomym więźniem oczekiwań swoich i całej reszty świata, to dzięki praktyce uważności, pokochałam Siebie i swoje doskonale niedoskonałe życie, takie jakie jest, zauważając w końcu jego niepowtarzalność. Pokochałam także wszystkie życiowe trudności - "przeszkody", które stały się dla mnie życiowymi lekcjami, które odrabiam dzień po dniu.

Praktyka uważności sprawiła, że w moim życiu pojawiło się głębokie zaufania do Siebie. Zagościła prawdziwa życzliwość do Siebie i Innych, przekonanie jak ważne jest być prawdziwie wysłuchanym i zrozumianym, jak ważne jest słuchać bardziej sercem i ciałem niż za pomocą oceniającego i wiecznie analizującego umysłu. Pojawiła się także pewność, że perfekcyjnie jest tylko wtedy, gdy mam poczucie bycia wystarczającą. Zjawiła się także akceptacjai ufność do życia takiego jakie mi się przytrafia w każdej chwili, przestrzeń na poczucie swojej pełni i kompletności, lekkość i przynoszące ogromną ulgę przyzwolenie aby w każdej chwili życia być ciągłą, niedefiniowalną zmianą.

Uważność oddała stery mojego życia w moje ręce i sprawiła, że to życie stało się wzruszającą i piękną zabawą w zaufanie do Siebie i podążanie za sobą - autentyczną, prawdziwą i przez to spójną.

Przewodnikiem w mojej praktyce uważności jest Johan Tinge - założyciel i dyrektor Instytutu Mindfulness w Rolde w Holandii oraz Sagra Hannich. Dodatkowo doświadczenie w medytacji mindfulness rozwijam i pogłębiam uczestnicząc w odosobnieniach organizowanych w Polsce i w Europie, a także biorąc udział w konferencjach, warsztatach i szkoleniach poświęconych tematyce uważności.

W tej cudnej, uważnościowej i życiowej przygodzie  towarzyszy mi Arek - mąż, któremu codziennie jestem wdzięczna za to, że jest. Dziękuję mu za jego otwartość, ogromne wsparcie, poczucie humoru i bycie moją inspiracją. Towarzyszem tej drogi była także Kropka - niezwykła psina. Pojawienie się jej u nas traktuję jako dar od życia. Stała się jednym z najważniejszych nauczycieli uważności jakich w tym życiu spotkałam. Każdego dnia uczyła mnie cierpliwości, słuchania intuicji, bezwarunkowej miłości i akceptacji życia takiego jakie jest. Na zawsze pozostanie w moim sercu. A tu i teraz, kolejnym psim nauczycielem uważności jest Kreska, która pojawiła się jakby "znikąd" za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni.

Towarzyszą mi także Przyjaciele i wszystkie Istoty, które spotykam na każdym kroku. To moi Nauczyciele Życia, dzięki którym co chwilę jestem już kimś innym.

I są jeszcze wiersze, ukochane dźwięki i bezcenna cisza, w której mam szansę usłyszeć to co niesłyszalne.

Mindfulness Polska
FORMULARZ ZAMÓWIENIA
Dane do wysyłki
Wybierz sposób wysyłki
Wybierz ile egzemplarzy chcesz zamówić
Jeśli masz firmę i chcesz otrzymać fakturę uzupełnij
Jeśli masz uwagi do zamówienia
Cena za jeden egzemplarz książki wynosi 39 zł z VAT
* Zapoznałem się z regulaminem * Zapoznałem się z polityką prywatności Chcę otrzymywać informacje handlowe
Do góry Kup teraz